Home»Bota»Hetuesit: Atentatori danez i frymëzuar nga ISIS

Hetuesit: Atentatori danez i frymëzuar nga ISIS

Screen Shot 2015-02-15 at 17.59.47Hetuesit danezë bëjnë të ditur se vrasësi i Kopenhagës ka qenë i lidhur me radikalizmin islamik. E ka bërë të ditur drejtori i shërbimit të fshehtë, Jens Madsen. “Jemi duke punuar mbi hipotezën që atentatori (nënshtetas danez i lindur në këtë vend dhe që ndodhej tashmë nën survejimin e policisë) mund të jetë frymëzuar nga ngjarjet e Parisit si dhe nga materiali i shpërndarë nga ISIS dhe të tjerët”, ka shpjeguar në konferencën për shtyp.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *