23/10/2014

Nëse për amerikanët skizofrenia është një sëmundje mendore që i dhunon mendjen dhe privatësinë, indianët dhe afrikanët e shohin si këshillim nga të moshuarit dhe madje si zërin e Zotit Sëmundja Njerëzit që vuajnë nga skizofrenia mund të dëgjojnë shpesh zëra imagjinarë aq të tmerrshëm saqë mbeten të traumatizuar. Një

Zbulimi i ADN mbi shallin e njërës prej viktimave duhej si parukierin polak me emrin Aaron Kominski. Përkundrazi një gabim në nomenklaturw i kryer nga shkencëtarët vë swrish gjithckanë diskutim. Bie përsëri në mister identiteti se kush i ka kryer një seri të gjatë krimesh mbi gratë në Londër në

Fraza e duhur në vendin e duhur mund t’ju nderojë. Mendoni gjithnjë se jeni vetëm larg një fjale të duhur nga ajo që dëshironi. Ja disa këshilla si të mos përdorni frazën e gabuar. Fjalët që nuk duhet t’i thoni në lidhje me pamjen e dikujt Mos i thoni: “Dukesh

Pas golit të shënuar në sfidën kundër Juventus, Pajtim Kasami është vënë në qendër të kritikave të mediave greke. Kjo, jo për shkak të golit, por të festimit të tij, duke krijuar me duar simbolin e shqiponjës. Mediat greke e kanë quajtur këtë një provokim të rëndë, dhe kanë arritur

Shtyrja e befasishme e vendimit të Komisionit Disiplinor të UEFA-s për ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë, mund të ketë lidhje me ndeshjen mes Partizanit të Beogradit dhe Beshiktashit në Ligën e Evropës. Teksa të gjithë prisnim me ankth vendimin për trazirat e 14 tetorit në Beograd, UEFA njoftoi

Në muajt e fundit ka rënë dukshëm çmimi i naftës. Kjo dëmton së pari Rusinë, Iranin dhe Venezuelën. Mbi shkaqet e rënies së çmimit spekulohet, teoritë konspirative lulëzojnë. Nëse ka një lëndë të parë strategjike në botë – kjo është nafta. Për naftën janë bërë luftëra, për naftë janë rrëzuar