21/10/2014

Hetuesit rusë  e kanë quajtur ‘neglizhencë kriminale” aksidentin ajëror të ndodhur në njërin prej aeroporteve më të mëdhenj të Moskës ku humbi jetën shefi ekzekutiv i gjigandit franzec të naftës “Total”. Jet-i privat i Christophe de Margerie u përplas me një makinë pastruese të borës në aeroportin VNUKOVO në Moskë

E përditshmja spanjolle “El Mundo Deportivo” publikoi sot një lajm sipas të cilit është e pamundur që Shqipëria fitojë me rezultat zyrtar ndeshjen kundër Serbisë. Sipas gazetës Komisioni Disiplinor i UEFA-s duhet të marrë një vendim të shpejtë për incidentin e Beogradit, pasi Serbia në nëntor luan kundër Danimarkës. Sipas

Jashtëzakonshmëria, në të gjithë format e saj është ngjitëse. Pyesni tibetianët për kulturën paqedashëse të kinezëve. Pyesni irakenët për përkushtimin e amerikanëve ndaj lirisë. Kontradiktat dhe dështimet brenda besimeve, nuk i zbehin ata. Unë vazhdoj të besoj në mirësinë e përgjithshme të fuqisë amerikane, dëshirën e zjarrtë në themel të

Skena të jashtëzakonshme, prekëse dhe drithëruese nga beteja për “qytetin e fundit”. Aty ku zhvillohen luftime mes ISIS dhe forcave kurde, shumë pranë kufirit me Turqinë

“Kur Chevroleti i Martin Viera doli nga dyqani i makinave, Harry Truman ishte president i SHBA, benzina kushtonte 27 cent-ë dhe një sallaks 24-vjecar me emrin Tommy Lasorda luante për Almendares në ligën dimërore kubane të bejsbollit. Ajo botë ka kohë që ka ikur tashmë, por Chevroleti vazhdon të ecë

Televizioni Koha i Tetovës ka hedhur në rrjet një pamje filmike nga një ndeshje e fundit e grupimit të tifozëve “Ballistat e Tetovës”. Koreografia është e jashtëzakonshme. Duke marrë shkas edhe nga ngjarjet e fundit në Beograd, përvec këndimit në kor të himnit kombëtar shoqëruar me shpalosjen e një flamuri