02/10/2014

“57 vjet më parë, Profesori i Harvardit, Henry Kissinger doli përpara kombit, për të folur për një libër të ri. Sot, ai ka një tjetër libër të ri: “World Order”. Eshtë libri i tij i 17-të. Në këtë intervistë për emisionin e CBS News “Face of the Nation”, ai flet

VIDEO / E pabesueshme c’ben kjo kafshe per te fituar lirine!

TITRUAR NE SHQIP – Artisti nga Hong Kongu Kacey Wong shpjegon perse protestat jane pagezuar me emrin “Revolucioni i Cadrave”. Ai gjithashtu ka nxjerre ne faqen e tij ne Facebook nje thirrje per artiste qe te konkurojne per logon e revolucionit te cadrave, duke thene se tre cmimet me te

VIDEO / Harrojeni ecjen mbi zjarr. Ky tipi hidhet i gjithi ne prush!

Seria: Tradhëtarët më famëkëqinj të historisë Gjatë Luftës së Dytë Botërore, zëri japonezo-amerikan që vinte nga radio, duke u përpjekur të demoralizonte trupat amerikane që ishin duke luftuar në Paqësor, mori emrin  Tokyo Rose. Ndodhi pikërisht atëherë që gjërat shkuan tmerrësisht keq për një grua me origjinë japoneze. Iva Toguri

Ten Hsiaopoini hapi periudhën e reformave dhe të hapjes, që e bëri Kinën të jetë ajo që është sot: lërini të pasurohen disa njerëz më parë. Në po ata vite, Teni takoi Zonjën e Hekurt, Margaret Thatcher për të diskutuar fatin e Hong Kongut. Ajo kërcënoi: “Ata që kanë para