Home»Galeri»Foto»FOTOHISTORI / Autogoli fatal (ose vrasja e një mbrojtësi)

FOTOHISTORI / Autogoli fatal (ose vrasja e një mbrojtësi)

22 qershor 1994. Mbrojtësi i Kolumbisë, Andres Escobar, i shtrirë në tokë, pasi gabimisht shënon një gol në portën e tij gjatë një ndeshjeje kundër SHBA në Botërorin e vitit 1994. Kolumbia më pas e humbi ndeshjen dhe u eleminua nga kampionati botëror. Escobari u vra kur u rikthye në Kolumbi dhe besohet gjerësisht se vrasja e tij u porosit nga trafikantët e drogës, në shenjë hakmarrjeje për paratë e humbura në baste, kur ekipi i tyre humbi përballë SHBA. Dhe thonë që është thjeshtë një lojë…

Autogoli fatal

Komentoni

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *