13/08/2014

Ajo zakonisht mban mantel të gjatë e syze dhe gjithmonë shami në kokë: Emine Erdogan, 59 vjeç, është gruaja e presidentit të ardhshëm të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, 60 vjeç. Pak gjëra dihen për atë që do jetë Zonja e Parë e Turqisë. Shpesh shihet në vizitat shtetërore apo aktivitetet

Seria: Skandalet që tronditën Vatikanin Eshtë e vërtetë që këto kohë nuk gjen dot një ndihmës të mirë – ja, pyesni Papa Benediktin, i cili u tradhëtua nga vetë asistenti i tij. Asistenti, Paolo Gabriele, nxorri kopje të dokumenteve konfidencialë papnorë, të cilët tashmë njihen gjerësisht si VatiLeaks. Për disa

Një vajzë indoneziane ribashkohet me familjen e saj 10 vjet pasi u ndanë prej cunamit. https://www.youtube.com/watch?v=fpvO6C-3vpU

Seria: Skandalet që tronditën Vatikanin Marrëdhënia e trazuar e Kishës me organizatat e fuqishme kriminale të Italisë – që nga mafia siciliane tek ‘Ndragheta kalabreze dhe Kamorra napoletane – ka qenë prej kohësh e vështirë të qartësohet, përderisa përgjithësisht vërtitej përreth atyre që Kisha nuk i bënte. Për shumë vite,

Iraku i sotëm ndodhet në zonën e Mesopotamisë së lashtë, toka mes dy lumenjve, Tigër dhe Eufrat. Eshtë i mbushur me referenca biblike. Mes më të famshmet, kujtojmë që Parajsa Tokësore u gjend pikërisht këtu nga agjografia. Në librin e parë të Biblës thuhet: “Zoti bëri të mbijnë nga toka

Sulmet ajrore të SHBA në Irak, sipas vlerësimit të Pentagonit e kanë ngadalësuar marshimin e terroristëve, por deri tani nuk e kanë ndalur atë. Ndihma për refugjatët po përforcohet Prej sulmeve ajrore ritmi i luftimeve të organizatës terroriste “Shteti Islamik” (IS më parë ISIS) është “ngadalësuar”, thotë gjenerallejtnanti William Mayville