04/08/2014

Cilat do të jenë pasojat e sanksioneve ndaj Rusisë për ekonominë gjermane? BE ka vendosur për sanksione kundër Rusisë. Ekonomia gjermane do të preket shumë, por ekonomistët i mbështesin sanksionet. Bashkimi Evropian ka vendosur që me këtë çështje të merret seriozisht. Pas SHBA-së edhe vendet anëtare të BE i kanë

Portrete familjesh në vitet 1960, fëmijë me veshje tradicionale dhe Stalini në arkivol, i rrethuar nga një det me lule… një ekspozitë e re ka shfaqur eksperimentet më të hershëm në fotografinë me ngjyra në Rusi. Dhe tregon jetën atje nga vitet 1860, deri në vitet 1960 Portret i Aleksej

Dikush ishte përpjekur që të vidhte naftë nga një naftësjellës në Nigeri. DHe mori flakë. Kishte shumë trupa të djegur rreth e rrotull. Fotografia është bërë pesë minuta pas shpërthimit (Foto: Akintunde Akinleye)

Ndërsa luftimet midis Izraelit dhe militantëve të Hamasit vazhdojnë, lideri i Hamasit, që jeton në Katar, ka dhënë një intervistë ekskluzive për rrjetin “CNN”.  Khaled Meshaal, një ish-mësues 58-vjeçar, që ndodhet në krye të Hamasit që prej vitit 2004, pas vrasjes së liderit të atëherëshëm të grupit, Abdel Aziz al-Rantissi-t,

367 – Gratian, i biri i perandorit romak Valentinian I, shpallet bashkë-perandor nga babai i tij – Gratiani ishte vetëm 8 vjeç. Kur u rrit, Gratiani u bë perandor  i mbarë Romës – ai gëzonte mbështetjen e gjeneralëve dhe mposhti rivalitetet e vëllait dhe xhaxhit të tij. Gratian favorizoi krishterimin

‘What’s App’ është një ndër aplikacionet më të shkarkuara, nga sistemet shkëmbimit të mesazheve, në botë. Por jo të gjithë i dinë sekretet apo truket e nevojshme të përdorimit ‘What’s App’ ja disa prej tyre. Në fotot më poshtë ju do të mësoni disa gjëra që ndoshta nuk i dinit