04/08/2014

Vatikani është një prej institucioneve më të fshehtë që ka njohur ndonjëherë bota. Megjithatë, përgjatë viteve ai është tronditur prej skandaleve të shumtë, ku të gjithë kërcënuan të njollosnin një herë e mirë reputacionin e Kishës. Për shembull… Priftërinjtë miqësorë ndaj nazistëve Disa peshkopë dhe priftërinj janë akuzuar se kanë

Emri i tij i vёrtetё ishte Sou Vou dhe lindi nё Lii An, tё mbretёrisё Chi (sot quhet Huming i krahinёs Shangtong). Nuk dihet me saktёsi dita dhe viti i lindjes, por thuhet se u lind nё mesin e shekullit  tё 6 para erёs sonё. Shkruajti librin e famshёm ‘’Arti

Seria: Udhëheqës botërorë që vdiqën në rrethana misterioze Williami II ishte djali i dytë i William Pushtuesit. Arrogant dhe zemërak, ai e sundoi shumë keq Anglinë. Në 2 gusht, 1100 Williami iu bashkua një grupi gjahtarësh që përfshinin vëllanë e tij më të vogël, Henryn në Neë Forest. U ndanë

Të shumtë ata njerëz të cilët ankohen për një gjumë jo të mirë! Ata shpesh për këtë fajësojnë organizmin e tyre! Por nuk është kështu, sepse janë disa sjellje para gjumit ato të cilat jua prishin atë. Mësoni disa zakone të këqija që ju dëmtojnë aktivitetin tuaj qetësues gjatë gjumit

1. Bëhu më i kapshëm për informacionet në internet Interneti është i mbushur me informacione dhe njohuri nga më të ndryshmet që mund të zgjerojnë dijet tuaja. Ju duhet të bëheni më të kapshëm, dhe të mos shikoni vetëm lajmet rozë dhe ato për të qeshur. 2. Mbaj shënim atë

Ylli i boksit botëror, Vladimir Klitschko pati një mysafir të paftuar teksa po ushqehej në një restorant në Florida. Boksieri ukrainas, Vladimir Klitschko, hasi në probleme gjersa ishte duke ngrënë në një restorant në Florida. Klitschko u desht të përballej me mysafirin e paftuar, boksierin tjetër, Shannon Bringgs, i cili