02/08/2014

Është zbuluar se si, me kë dhe kur ish presidenti amerikan, Bill Clinton, kishte deklaruar se ai kishte mundësi ta vriste Osama Bin Ladenin, por nuk e bëri këtë. Është interesant fakti se vetëm pak orë para se aeroplani i parë të godiste Qendrën Botërore, ish presidenti amerikan u kishte

22 qershor 1994. Mbrojtësi i Kolumbisë, Andres Escobar, i shtrirë në tokë, pasi gabimisht shënon një gol në portën e tij gjatë një ndeshjeje kundër SHBA në Botërorin e vitit 1994. Kolumbia më pas e humbi ndeshjen dhe u eleminua nga kampionati botëror. Escobari u vra kur u rikthye në

Skena ishte pothuajse e tmerrshme. Qindra trupa nën diellin e korrikut gati po piqen në Ukrainën Lindore, por milicët pro Rusë vringëllojnë armët e tyre për të mbajtur larg vëzhguesit evropiane. Një Boeing i “Malaysia Airlines 777”  me 298 persona në bord, nga të cilët studiues të AIDS, të dashuruar

Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, dje ka pësuar kolaps në tërë botën për 20 minuta, dhe kur gjithçka lidhet me “F e madh” kjo mund të llogaritet në para. Mesazhi “Na vije keq, diçka nuk është në rregull” apo edhe ekrani i bardhë nuk e kanë dëmtuar

Samsung sjell dy telefona të rinj inteligjentëPas tremujorit të fundit që ishte jo shumë i suksesshëm, Samsung po mundohet të impresionojë konsumatorët me prezantimin e dy telefonave të rinj inteligjentë me cilësi të lartë në muajt e ardhshëm.  Zëvendës presidenti i divizionit të pajisjeve mobile të Samsung-ut, Hyun-Joon Kim, njoftoi

Viti 1929. Në këtë fotografi historike, pjesëtarë të ekipit të produksionit të MGM janë duke filmuar Luanin Jackie. Më tej, hungërima e tij është bërë e famshme, pasi është paraqitur në cdonjërin prej filmave që mbajnë firmën e gjigandit amerikan të kinematografisë. Luani në këtë fotografi ka qenë në fakt